Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.sezóna

12. 6. 2007
401 - Small Victories
Jack, Sam a Teal'c se vracejí do SGC, kde zjistí, že jeden replikátoř přežil výbuch Thorovy lodi a že napadl ruskou ponorku, která je momentálně zakotvená v přístavu. Mezitím přichází Thor do SGC s žádostí o pomoc proti replikátorům, kteří se chystají napadnou Othallu - domovskou planetu Asgardů. Zbytek SG-1 se vydává zničit replikátory na ponorce. Jack a Teal'c zničí hlavního replikátora (mezitím Sam zachrání svým nápadem Asgardy) a Thor je několik okamžiků na to přenese na svou loď.
 
402 - The Other Side
SGC kontaktují Euronďané, kteří jsou ochotni podělit se se všemi svými vyspělými technologiemi. Danielovi se něco nezdá, a proto se pořád vyptává. Jack ho nejprve zarazí, ale později mu nařídí, aby se dál vyptával. Jack s Teal'cem zjistí, že všichni lidé, kteří jsou ve stázi jsou vlastně jeden a ten samý. Daniel mezitím zjistí, že válku začali Euronďané a pomůžou Ploditelům vyhrát válku nad Euronďany.
 
403 - Upgrades
Anise přijde do SGC s Atanickými návleky, které údajně dodají člověku neuvěřitelnou rychlost a sílu. Návleky se vyzkouší na Jackovi, Sam a Danielovi, kteří po několika hodinách mají skutečně neuvěřitelnou rychlost a sílu. Anise přijde s návrhem, aby využili nových dovedností SG-1 a zničili Apophisovu novou mateřskou loď, která by mu zajistila nadvládu v celé galaxii. Loď se jim podaří zničit, ale návleky jim v průběhu akce odpadly a SG-1 se musela pryč dostat "po svých."
 
404 - Crossroads
Do SGC přichází jaffská žena Shan'auc, která tvrdí, že se její goa'uldí larva chce stát Tok'rou. SG-1 ji odvede za Tok'ry, kde goa'uldí larvě najdou hostitele. Záhadným způsobem Shan'auc zemře. Teal'c z toho podezírá Tanithe (goa'uldí larva Shan'auc), který ji ve skutečnosti zabil. Rada Tok'rů si to také myslí, ale chtějí využít Tanithe k oklamání goa'uldů, což se jim podaří a tím zachrání život mnoha Tok'rům.
 
405 - Divide and Conquer
Na základně Tok'ru probíhá schůzka, kde se Tok'rové a lidé domlouvají na setkání amerického prezidenta a nejvyššího představitele tok'rů. Jeden člen z SG týmů se zcvokne a nakonec se sám zabije. Anise tvrdí, že to byl Zatarc (oběť goa'uldů, která měla za úkol někoho zničit). Anise přichází do SGC s detektorem Zatarců, aby zjistili, jestli jich v SGC není víc, aby neohrozili prezidenta a Persese (nejvyšší představitel tok'rů). Nakonec je Zatarcem i Martouf a Sam ho musí zabít.
 
406 - Window of Opportunity
SG-1 je na planetě, kde mimozemský archeolog zapne stroj času, který jej, Jacka a Teal'ca přenese o několik hodin zpět a udělá časovou smyčku, která se pořád opakuje. Jack a Teal'c jsou jediní z SGC, kteří si vše pamatují. Při pomáhání překladu Danielovi, jim Daniel řekne, že je to jakási příležitost. Mohli by dělat cokoliv by chtěli, aniž by si dělali starosti s nějakými následky. Jack a Teal'c toho využijí a dělají vše možné (nezapomenutelné scény, kdy Jack a Teal'c dovádějí - golf). Nakonec se podaří přesvědčit mimozemského archeologa, aby stroj vypnul a vše se vrátí do normálu. Jack a Teal'c mají ovšem nezapomenutelné zážitky.
 
407 - Watergate
V SGC nejde zadat adresa a zjistí se, že rusové mají bránu, která nejde zavřít. SG-1 se vydává do ruska, aby zavřeli bránu. To se nakonec podaří pomocí odpojení sondy s atomovým pohonem, která napájela bránu. Ale zjistí se, že voda, která je na druhé straně brány není ve skutečnosti voda, ale živé mikroorganismy, které se chtěly dostat z ruské základny, když ruský tým odebral vzorky a přinesl je zkrz bránou.
 
408 - The First Ones
Daniel je napaden velkým zvířetem (Unas), které ho pomalu vleče až do své jeskyně. Mezitím se zbytek SG-1 a několik dalších členů vydá Daniela hledat. Daniel cestou narazí na jezírko plné goa'uldích symbiontů. Teal'c zjistí to samé a sváže ostatní členy SG týmů. Nakonec se zjistí, kdo se přes noc stal goa'uldem. Daniel dojde až do Unasovy jeskyně, kde se strhne boj o vůdčí postavení.
 
409 - Scorched Earth
Enkareni jsou přesunuti na novou planetu. Naneštěstí se zjistí, že se k vesnici blíží vesmírná loď, která přetváří povrch planety tak, ve kterém lidé nejsou schopni žít. SG-1 se pokouší s lodí spojit, což se jim podaří, ale nepodaří se jim "výtvor" lodi přesvědčit, aby loď zastavil. Nakonec se to Danielovi podaří a také najde domovskou planetu Enkarenů. Vesmírná loď tam Enkareny odveze a poté pokračuje v přeměňování planety.
 
410 - Beneath the Surface
SG-1 pracuje v podzemí, aniž by přesně věděli, kde se tam vzali, atd. Celá planeta je v době ledové a obyvatelé žijí v jedné velké kopuli. Lidé, kteří pracují v podzemí, dodávají celé kopuli teplo. SG-1 si nakonec na vše vzpomene a odejde zpět na Zem.
 
411 - Point of No Return
Do SGC zavolá neznámý muž, který se chce setkat s Jackem. Setkání se uskuteční v jedné kavárně pod tajným dohledem. Nakonec se zjistí, že Martin je z jiné planety. Najde se záchranný modul od vesmírné lodi, v které Martin s několika dalšími přiletěl. Nakonec se Martin dostane hvězdnou bránou zpět na svou planetu, kde ovšem zjistí, že bylo všechno zničeno.
 
412 - Tangent
Je vynalezen nový letoun, kderý je schopen vyletět na oběžnou dráhu země. Neobsahuje ovšem hypermotor. Letoun byl zkonstruován z dvou goa'uldských letounů, které ukořistila SG-1. Letoun ovšem obsahoval návratové zařízení. Zařízení se zapnulo při cvičení, když v něm byli Jack a Teal'c. Vyletěli na oběžnou dráhu a velmi rychle se vzdalovali od země. Po několika pokusech o záchranu odešli Sam a Daniel za Jacobem na jednu planetu, aby ho požádali o pomoc. Jakmile byli u letounu, transportovali je kruhy dovnitř tel'tacu. Letoun se jmenoval X-301.
 
413 - The Curse
Danielův učitel archeologie zemřel při požáru. Daniel se vydává na pohřeb a později zjistí, že artefakty, na kterých pracoval jsou goa'uldského původu. Jeho stará přítelkyně Sára se stala hostitelem pro goa'uldího symbionta Usireva (Osiris). Daniel to později zjistí, ale Usirev odletí ze Země ve své staré lodi.
 
414 - The Serpent's Venom
Teal'c je zajat Heru'urem, který ho chce dát Apophisovi jako dar, aby se spojili. Do SGC mezitím přichází zpráva o tom, kde se mají Apophis a Heru'ur sejít. Má to být v Tobinské soustavě. Kolem planety Tobin je spusta min, které jsou citlivé na výboje energie. SG-1 se má tomuto spojení mezi Heru'urem a Apophisem zabráni. To se jim nakonec podaří, ale Apophis zabil Heru'ura a zmocnil se jeho flotily.
 
415 - Chain Reaction
SG-1 má potíže na jiné planetě a jakmile se vrátí, Hammond jim oznámí, že se rozhodl rezignovat. Jackovi se to nezdá a začne pátrat. Zjistí, že Hammonda někdo vydírá. Jde za Maybournem, aby mu pomohl najít důkazy o vydíráni a aby Hammonda zpátky dosadil do funkce. Zjistí, že senátor Kinsey se podílel na vydíráni Hammondovi a teď naopak vydírá Jack Kinseyho. Dal mu podmínku: když Hammonda dosadí zpět do funkce, dá důkazy o vydíráni tisku.
 
416 - 2010
Je to přesně deset let, co SG-1 narazila na rasu, která si říkala Ashenové. Spřátelili se a Ashenové bojovali s lidmi proti goa'uldům. Nakonec Ashenové vyhráli a členové SG-1 se dali každý svou cestou. Sam ale zjistí, že nikdy nemůže mít děti, ale Ashenský doktor jí pořád říká, že může. Dr. Fraiserová a Sam přijdou na to, že 90% lidí na planetě (kromě Ashenů) bylo sterilizováno (nemůžou mít děti). Sam vyhledá zbytek SG-1 a chce poslat pomocí brány a sluneční erupce zprávu zpět do minulosti. To se podaří a nic z toho, co se stalo po setkání s Asheny se prostě nestalo.
 
417 - Absolute Power
Daniel na Abydosu najde chlapce, který o sobě tvrdí, že je Harseis (má všechny vědomosti goa'uldů). Odvede ho do SGC, kde ho chlapec po několika hodinách omráží nadpřirozenými schopnostmi. Daniel má sen, v kterém se mu zdá, že vynalezl velmi účinné satelity na obranu celé Země. Pod svým domem má kryt, odkud všechno řídí a nakonec satelity použije proti Zemi a zničí Moskvu...
 
418 - The Light
V SGC se stane nehoda - jeden voják vběhne do otvírající se červí díry, takže se rozloží. Před touto nehodou byl na planetě, kdy byl přístroj, který vyzařoval nádherné světlo. Po několika vteřinách na něm zůstanen závislí a strávíte u něj celé hodiny. Je to vlastně něco jako droga. Na planetě je také jeden chlapec. Sam s Teal'cem zjistí, že pokud budou výkon zařízení snižovat postupně, nic se jim nestane a vrátí se do normálu.
 
419 - Prodigy
Na planetě M4C-862 je neznámý tvor, který dokáže bez problémů projít jakoukoliv pevnou hmotou. Tvorové začnou napadat SG-1 a ostatní vědce, kterí jsou na planetě. Sam ale přijde na to, že tvory zadrží elektrické pole. Sam má plán. Někdo musí dojít až k bráně a zadat adresu, aby vytvořil obří elektrické pole. To se Jackovi podaří a všichni odejdou zpět na Zem.
 
420 - Entity
Do SGC se prostřednictvím sondy přenášejí zpětnovazební smyčkou vysokofrekvenční oscilace a zamoří veškerou techniku v SGC. Sam si myslí, že když vypnou hlavní spínač, tak entitu zneškodní. To se jim podaří, ale entita přežila ve skladu sond, kde si postavila počítač. Sam se s tím pokusí komunikovat, ale entita vejde do ní. Jack jí vyhrožuje, že na jejich planetu pošle miliony sond (radiové vlny entity zabíjejí). Entita pošle vědomí Sam do zařízení ve skladu sond a Jack entitu v Samině těle zabije...
421 - Double Jeopardy
Kopie SG-1 (kromě Jacka) je zajata Cronosem na planetě Juna a Daniel je zabit. Mezitím přichází Harlen do SGC, aby požádal SG-1 o pomoc. Nakonec je přesvědčí a SG-1 se vydává na Junu. Najdou Jacka a vydávají se zachránit zbytek kopie SG-1. To se jim podaří, ale kopii Jacka postřelí, kopii Teal'ca také a kopie Sam se vyčerpá z elektrické dávky...
422 - Exodus
Tanithovi je odhaleno, že byl Tok'ry využíván a je uvězněn. SG-1 přilétá s Cronosovou mateřskou lodí, kterou chtějí přestěhovat Tok'ry i s bránou na jinou planetu. Tanith ovšem uteče a kontaktuje Apophise, aby přiletěl na Vorash. Tok'rové mezitím vymislí plán, jak zničit Apophisovu flotilu. Nechají vybuchnou místní slunce a tím udělají umělou supernovu, která by během několika minut zničila celou soustavu. Při výbuchu supernovy zapne SG-1 hypermotor a dostávají se díky tlakové vlně do naprosto nezmapovaného vesmíru