Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak si zahrát Quake 2 na GameParku

Tento článek slouží jako návod pro začátečníky a nováčky, kteří si chtějí zahrát hru Quake 2 online. Návod je dělaný pro online hraní na serveru GamePark. Celý postup je rozdělen do několika bodů:
    1. Co k hraní potřebuju?
    2. Kde sehnat legální kopii Quake 2?
    3. Jak nastavit GamePark klienta?
1. Co k hraní potřebuju?
Pro hraní potřebujete logicky hru Quake 2, GamePark klienta a taky musíte být zaregistrovaný na GamePark serveru. Pokud Quake 2 nevlastníte, řiďte se návodem, jak si jej legálně pořídit stažením z internetu o pár řádků níže. Aktuální verzi GamePark klienta si stahněte zde. Registraci na GameParku proveďte odtud.

2. Kde sehnat legální kopii Quake 2?
Pokud Quake 2 nemáte, legální kopii si vytvoříte následujícím postupem:
- Stáhněte si oficiální Quake 2 demo a nainstalujte jej
- Stáhněte si poslední patch (v3.20) a nainstalujte ho do adresáře s demem
- Pokud se vám to povedlo, máte z dema udělanou plnohodnotnou kopii Q2 pro online hraní. Teď už si jen musíte stáhnout mapy pro multiplayer.

Také je dobré si před započetím hraní doladit config, popřípadě upravit PAK. Zde je ukázka, jaký může být rozdíl mezi originálním a upraveným nastavením.

3. Jak nastavit GamePark klienta?
Prvně si ho stáhněte na této stránce (cca 1.5MB). Po stažení začneme s instalací. Ta je velice jednoduchá a stačí pouze odklikávat tlačítko další. Po provedení instalace se přihlašte pod svou přezdívkou na web. Pokud nejste ještě zaregistrovaní, rychle to napravte. Najeďte na tuto stránku a vyberte si, kterou hru chcete hrát. Na výběr máte DeathMatch, OSP, Capture The Flag, D-Day: Normandy, Action Quake nebo JailBreak. Po kliknutí na název hry se vám automaticky spustí GamePark klient. Při prvním spuštění po vás bude chtít nastavit několik maličkostí. Tou první a nejdůležitější věcí je nalezení spouštěcího souboru pro hru Quake 2. Tím je soubor quake2.exe. Pak už jen stačí vstoupit do klienta, založit hru a hrát. Nebudu popisovat zacházení z GP klientem, protože je velice lehké a intuitivní.